Złota tarcza dla filmu o Fairtrade

Nasz film „Uczyńmy świat lepszym” zdobył pierwsze miejsce w kategorii organizacje pozarządowe na V Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”.

W dniach 10-17 września 2020 roku odbyła się piąta edycja Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. Jest to wydarzenie poświęcone filmom promocyjnym i reklamowym z zakresu Agendy 2030, Corporate Social Responsibility i zrównoważonego rozwoju. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja CSR Res Severa.

Podczas Festiwalu, który ma charakter konkursu, przedstawiane są krótkie filmy (do pięciu minut) o społecznej odpowiedzialności biznesu w strukturach przedsiębiorstw, organizacji samorządowych i samorządów. Poruszane tematy muszą dotyczyć 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju i poruszać ważne problemy społeczne. Tegoroczna edycja wydarzenia miała formułę hybrydową – działania prowadzone były zarówno stacjonarnie, jak i online.

Gala finałowa oraz wręczenie nagród dla najlepszych filmów odbyły się 17 września w Kinie Rialto w Poznaniu.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że film „Uczyńmy świat lepszym”, zgłoszony przez naszą fundację, zdobył Złotą Tarczę w kategorii dla organizacji pozarządowych. Nagrodę odebrał Zbigniew Szalbot, Wiceprezes Fairtrade Polska.

Film „Uczyńmy świat lepszym” pokazuje, że sednem działań zarówno Fairtrade jak i Celów Zrównoważonego Rozwoju jest wyeliminowanie ubóstwa na świecie. Sprawiedliwe warunki handlowe to pierwszy krok do rozwoju i nadzieja na lepszą przyszłość rolników z krajów globalnego Południa. Producentem filmu jest nasza siostrzana organizacja Fairtrade Deutschland.

Data publikacji: 17 września 2020