Dlaczego warto wybierać Fairtrade?

1. Rosnąca rozpoznawalność znaku FAIRTRADE


Rośnie świadomość konsumentów na temat Fairtrade! Znak FAIRTRADE rozpoznaje już 46% respondentów w Polsce!

W 2015 roku firma GlobeScan przeprowadziła badanie rozpoznawalności znaku FAIRTRADE w Polsce. Wynik – 28% respondentów widziało ten znak na opakowaniu produktu.

W 2018 roku Fairtrade Polska przeprowadziło badanie o charakterze ilościowym realizowane w panelu badawczym Ariadna. Wynik – 34% respondentów stwierdziło, że zetknęło się wcześniej ze znakiem FAIRTRADE.

Najnowsze dane pochodzą z 2021 roku. To badanie ponownie zostało zrealizowane przez firmę GlobeScan. Znak FAIRTRADE rozpoznaje już 46% respondentów w Polsce! A co trzeci z nich poleciłaby produkt z tym znakiem znajomym. Więcej informacji: Badanie konsumenckie na temat Fairtrade 2021. GlobeScan

2. Rosnąca sprzedaż produktów z certyfikatem Fairtrade


Od 2018 roku obserwujemy dynamiczny wzrost sprzedaży produktów z certyfikatem Fairtrade. W 2020 roku sprzedaż hurtowa netto wzrosła o 84% względem roku poprzedniego, osiągając wartość 559 mln zł. Na przestrzeni 5 lat sprzedaż wzrosła 20-krotnie.

Więcej informacji:

3. Realizacja Celów Zrównoważonego Rozwoju

Fairtrade jest jednym z narzędzi realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Dołączając do Fairtrade, stajecie się Państwo częścią globalnego ruchu, który stawia czoła nierównościom i działa na rzecz sprawiedliwości społecznej i środowiskowej.

Więcej informacji (w języku angielskim):

4. Ochrona środowiska i klimatu

Fairtrade wspiera działania rolników z globalnego Południa na rzecz poszanowania środowiska naturalnego, zachowania bioróżnorodności oraz zwiększania odporności upraw na skutki zmian klimatu. Dzięki dołączeniu do systemu Fairtrade zmieniacie Państwo łańcuchy dostaw na bardziej zrównoważone.

Więcej informacji (w języku angielskim):