Promocja na kawę FAIRTRADE

Skorzystaj z wyjątkowej okazji i kup ulubioną kawę z certyfikatem Fairtrade w promocyjnej ofercie!

logo Tydzień Kawy Fairtrade

Co TY możesz zrobić dla ludzi i planety? Możesz napić się kawy!

Wybierając kawę ze znakiem FAIRTRADE, wpływasz na poprawę sytuacji drobnych rolników uprawiających kawę w krajach globalnego Południa oraz wspierasz zrównoważoną produkcję.

Sprawdź, gdzie otrzymasz rabat na kawę ze znakiem FAIRTRADE

Poznaj firmy, które dołączyły do akcji TYdzień Kawy Fairtrade 2022 i przygotowały specjalną ofertę.
Promocja we wszystkich podanych sklepach trwa od 26 września do 2 października 2022 r.

Rozwiń opis firmy i dowiedz się, jak skorzystać z promocji:

Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska nie jest organizatorem promocji w wybranych sklepach i nie ponosi odpowiedzialności za jej realizację. Niniejsza strona internetowa ma charakter wyłącznie informacyjny i zawiera jedynie listę firm oferujących produkty z certyfikatem Fairtrade. O szczegóły na temat warunków otrzymania rabatu oraz przebiegu promocji prosimy pytać wybrane firmy.
 

Wybieraj kawę ze znakiem FAIRTRADE

Dla ludzi

Drobni rolnicy i pracownicy należą do najbardziej marginalizowanych grup w globalnym systemie handlowym – w Fairtrade stanowią centralny punkt wszystkich naszych działań. System Fairtrade obejmuje swoim wsparciem ponad 1,9 miliona rolników i pracowników najemnych z krajów globalnego Południa, którzy zyskują szansę na godziwe zarobki i warunki pracy oraz lepszą przyszłość dla siebie i swoich rodzin. Rolnicy uprawiający kawę, a także m.in. kakao, banany, herbatę, cukier czy inne surowce zrzeszeni w spółdzielniach Fairtrade mają pewność, że otrzymają za swe plony co najmniej ustaloną cenę minimalną, która chroni ich w przypadku spadków cen na światowym rynku. Oprócz stabilnych i uczciwych cen skupu rolnicy otrzymują również premię Fairtrade na rozwój swoich gospodarstw, a także lokalnych społeczności.

Dla planety

Kryteria środowiskowe Fairtrade kładą nacisk na to, by produkcja odbywała się w sposób przyjazny dla środowiska. Standardy dotyczące zrównoważonej produkcji obejmują takie obszary jak odpowiedzialne zarządzanie wodą i odpadami, zachowywanie bioróżnorodności i żyzności gleby czy ograniczanie stosowania pestycydów i środków agrochemicznych.

Dla siebie

Coraz więcej producentów i palarni kawy oferuje kawę z certyfikatem Fairtrade. Znajdziesz ją w sklepach internetowych, w sklepach z produktami bio, w popularnych dyskontach, a także na stacjach paliw w całym kraju. Wybieraj spośród kaw mielonych, ziarnistych i w kapsułkach, a także gotowych napojów kawowych. Wszystkie produkty łączy etyczne pochodzenie ziaren oraz jakość i aromat.

Na zdjęciu: Rolniczka uprawiająca kawę z kooperatywy Kapkiyai, Kenia, fot. Nyokabi Kahura