Konferencja „Fairtrade – sposób na odpowiedzialny łańcuch dostaw Twojej firmy”

W ramach Miesiąca Fairtrade zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji „Fairtrade – sposób na odpowiedzialny łańcuch dostaw Twojej firmy”, która odbędzie się online 11.05.2021 o godz. 13:00.


Zarejestruj się już dzisiaj! Na email podany przy rejestracji otrzymasz link do webinarium.

Fairtrade – jeden z systemów certyfikacji produktów Sprawiedliwego Handlu – dąży do poprawy sytuacji drobnych rolników i pracowników najemnych w krajach Ameryki Łacińskiej i Karaibów, Afryki, Azji i Oceanii. Mowa o produktach takich jak m.in. kawa, herbata, czekolada, owoce egzotyczne czy bawełniane tekstylia. Dzięki wypracowanym przez lata standardom, certyfikacja Fairtrade jest rozwiązaniem dla firm, które chcą działać zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju.

Podczas konferencji pokażemy w jaki sposób certyfikacja Fairtrade może stanowić element polityki CSR firm, którym zależy na tworzeniu partnerskich relacji handlowych z krajami rozwijającymi się. Profesor Jerzy Hausner, gość honorowy konferencji, wprowadzi nas w zagadnienie ekonomii wartości w biznesie. W dalszej części przedstawiciele Fairtrade Polska przedstawią jak rozwijał się rynek produktów Fairtrade w Polsce w 2020 roku, a także jak wygląda proces certyfikacji Fairtrade. Spotkanie poprowadzi Paweł Oksanowicz, dziennikarz radiowy i telewizyjny, zaangażowany w tematy związane z odpowiedzialnym biznesem.

Zaproszenie kierujemy głównie do przedstawicieli biznesu – producentów, przetwórców, sprzedawców hurtowych i detalicznych, zarówno zainteresowanych certyfikatem Fairtrade, jak i tych już będących w systemie.

Program konferencji

13:00 – 13:05 – Rozpoczęcie konferencji, przedstawienie prelegentów

13:05 – 13:19 – Ekonomia wartości w biznesie – prof. dr hab. Jerzy Hausner

13:20 13:30 – Pytania do prelegenta

13:30 – 13:31 – Zapowiedź kolejnego prelegenta

13:31 – 13:45 – Jakie produkty Fairtrade sprzedają się w Polsce? – Tomasz Makowski

13:45 – 13:46 – Zapowiedź kolejnego prelegenta

13:46 – 14:00 – Jak wygląda proces certyfikacji i uzyskania licencji na stosowanie znaku FAIRTRADE – Paulina Dziedzic

14:00 – Pytania do prelegentów

Zaproszenie kierujemy głównie do przedstawicieli biznesu – producentów, przetwórców, sprzedawców hurtowych i detalicznych.

Zarejestruj się już dzisiaj! Na email podany przy rejestracji otrzymasz link do webinarium.

Prelegenci i prelegentki

prof. dr hab. Jerzy Hausner

Przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit, Fundacja GAP

Profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych, przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit oraz Rady Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej, b. wicepremier i minister gospodarki, pracy i polityki społecznej, poseł na Sejm 2001-2005, członek Rady Polityki Pieniężnej III kadencji, członek korespondent Polskiej Akademii Umiejętności, laureat nagród: Kisiela, Władysława Grabskiego i Edwarda Lipińskiego, doktor honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Tomasz Makowski

Manager ds. Kluczowych Klientów, Fundacja Fairtrade Polska

Zajmuje się relacjami z wytwórcami i dystrybutorami produktów Fairtrade w Polsce. Posiada wieloletnie doświadczenie pracy w biznesie, jak też w organizacjach pozarządowych. Absolwent Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Posiada dyplom MBA Oxford Brookes University.

 

Paulina Dziedzic

Manager ds. Biznesu, Fundacja Fairtrade Polska

Zajmuje się wspieraniem polskich firm w procesie certyfikacji i licencji. Absolwentka Zarządzania na Politechnice Łódzkiej, Logistyki na Uniwersytecie Łódzkim oraz Bioetyki na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

 

Prowadzący

Paweł Oksanowicz, dziennikarz

Ma ponad 25. letnie doświadczenie w mediach – w prasie, radiu, telewizji i mediach internetowych. Zajmuje się CSR i zrównoważonym rozwojem. Prowadzi spotkania biznesowe na żywo i online.Obecnie w MUZO.FM, jest też redaktorem portalu nno.pl. Pracował dla: RMF.FM, Radia Zet, Radia PIN. Jako prezenter TV: RTL 7,  TVP2, POLSAT BIZNES. Napisał i opublikował 15. książek, w tym co najmniej połowę z nich na podstawie wywiadów.

Patronaty

To wydarzenie jest częścią Miesiąca Fairtrade.

Patronat nad konferencją, a równocześnie nad całym Miesiącem Fairtrade, objął UN Global Compact Network Poland.

Data publikacji: 9 maja 2021