Konferencja „Fairtrade – sposób na odpowiedzialny łańcuch dostaw Twojej firmy”

W ramach Miesiąca Fairtrade zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji „Fairtrade – sposób na odpowiedzialny łańcuch dostaw Twojej firmy”, która odbędzie się online 11.05.2021 o godz. 13:00.


Zarejestruj się już dzisiaj. Dzięki temu przypomnimy Ci o zbliżającej się konferencji!

Fairtrade – jeden z systemów certyfikacji produktów Sprawiedliwego Handlu – oferuje rozwiązania w zakresie zrównoważonego łańcucha dostaw surowców i produktów z krajów globalnego Południa. Znak Fairtrade na produktach – takich jak m.in. kawa, herbata, czekolada, owoce egzotyczne czy bawełniane tekstylia – świadczy o tym, że powstały one z poszanowaniem praw człowieka i praw pracowniczych oraz z dbałością o środowisko naturalne. Dzięki wypracowanym przez lata standardom oraz mechanizmom certyfikacji i licencjonowania, Fairtrade jest doskonałą propozycją dla firm, które poważnie traktują ideę zrównoważonego rozwoju.

Podczas konferencji pokażemy w jaki sposób certyfikacja Fairtrade może stanowić element polityki CSR firm, którym zależy na tworzeniu partnerskich relacji handlowych z krajami globalnego Południa. Profesor Jerzy Hausner, gość honorowy konferencji, wprowadzi nas w zagadnienie ekonomii wartości w biznesie. W dalszej części przedstawiciele Fairtrade Polska przedstawią jak rozwijał się rynek produktów Fairtrade w Polsce w 2020 roku, a także jak wygląda proces certyfikacji Fairtrade. Spotkanie poprowadzi Paweł Oksanowicz, dziennikarz radiowy i telewizyjny, zaangażowany w tematy związane z odpowiedzialnym biznesem.

Zaproszenie kierujemy głównie do przedstawicieli biznesu – producentów, przetwórców, sprzedawców hurtowych i detalicznych, zarówno zainteresowanych certyfikatem Fairtrade, jak i tych już będących w systemie.

Program konferencji

13:00 – 13:05 – Rozpoczęcie konferencji, przedstawienie prelegentów

13:05 – 13:19 – Ekonomia wartości w biznesie – prof. dr hab. Jerzy Hausner

13:19 – 13:20 – Zapowiedź kolejnego prelegenta

13:20 – 13:34 – Sytuacja na rynku Fairtrade w Polsce w 2020 roku – przedstawiciel Fairtrade Polska

13:34 – 13:35 – Zapowiedź kolejnego prelegenta

13:35 – 13:50 – Certyfikacja i licencja Fairtrade – przedstawiciel Fairtrade Polska

13:50 – Pytania od uczestników

Zaproszenie kierujemy głównie do przedstawicieli biznesu – producentów, przetwórców, sprzedawców hurtowych i detalicznych.

Zarejestruj się już dzisiaj. Dzięki temu przypomnimy Ci o zbliżającej się konferencji!

Prelegenci

prof. dr hab. Jerzy Hausner

Przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit, Fundacja GAP

Profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych, przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit oraz Rady Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej, b. wicepremier i minister gospodarki, pracy i polityki społecznej, poseł na Sejm 2001-2005, członek Rady Polityki Pieniężnej III kadencji, członek korespondent Polskiej Akademii Umiejętności, laureat nagród: Kisiela, Władysława Grabskiego i Edwarda Lipińskiego, doktor honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Sylwetki pozostałych prelegentów udostępnimy już wkrótce.

Patronaty

To wydarzenie jest częścią Miesiąca Fairtrade.

Patronat nad konferencją, a równocześnie nad całym Miesiącem Fairtrade, objął UN Global Compact Network Poland.

Data publikacji: 6 kwietnia 2021