Dla ludzi, dla planety – Miesiąc Fairtrade 2021

Dołącz do Miesiąca Fairtrade i okaż solidarność z rolnikami z krajów globalnego Południa.

Czy potrafisz wyobrazić sobie świat bez porannej kawy, aromatycznej herbaty, kakaowych słodkości, pożywnych bananów czy odzieży z bawełny?

Wszystkie te produkty są efektem pracy setek milionów mieszkańców wsi w krajach globalnego Południa. Mimo, że towary, jakich dostarczają na światowy rynek, są bardzo cenne, rolnicy i pracownicy plantacji żyją i pracują w bardzo ciężkich warunkach, nierzadko poniżej granicy ubóstwa. Na domiar złego, mierzą się ze skutkami zmian klimatu, które sprawiają, że coraz trudniej uprawiać ziemię i utrzymywać się ze sprzedaży plonów. Fairtrade to głos marginalizowanych rolników i pracowników najemnych z uboższych krajów na światowym rynku. Fairtrade dąży do poprawy ich sytuacji, stwarzając im szansę na uzyskanie godnego wynagrodzenia za wykonywaną pracę.

Chcemy, by dzięki Miesiącowi Fairtrade jak najwięcej mieszkańców Polski dowiedziało się, że wybieranie produktów z certyfikatem Fairtrade podczas zakupów to sprawdzony sposób na poprawę sytuacji społeczności rolniczych w krajach globalnego Południa.