TYdzień Kawy Fairtrade

Sprawdź, gdzie otrzymasz rabat na kawę z certyfikatem Fairtrade. Promocje w wybranych sklepach trwają od 26 września do 2 października 2022 r.

Na przełomie września i października na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy. W Polsce święto miłośników tego napoju przypada 29 września. Ale my świętujemy cały tydzień!

Poznaj firmy, które dołączyły do akcji TYdzień Kawy Fairtrade 2022 i przygotowały specjalną ofertę. Kliknij tu, by dowiedzieć się więcej >
Promocja we wszystkich podanych sklepach trwa od 26 września do 2 października 2022 r.

Kupon rabatowy

Bądź fair, kupuj FAIR! Wybieraj produkty ze znakiem FAIRTRADE

Tysiące rolników uprawiających ziarna kawy w krajach globalnego Południa, czyli w Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji żyje w ubóstwie. Skutki katastrofy klimatycznej dodatkowo utrudniają ich pracę. Susze i gwałtowne zjawiska pogodowe rujnują ich plantacje oraz niszczą plony.
System certyfikacji produktów Fairtrade działa po to, by zapewnić rolnikom partnerskie relacje handlowe oraz uczciwą, stabilną cenę skupu plonów, tak by mogli utrzymać siebie i swoje rodziny.

Dodatkowo standardy Fairtrade określają kwestie przestrzegania praw człowieka i praw pracowniczych, zakazu przymusowej pracy dzieci czy równouprawnienia płci. Oprócz tego kryteria środowiskowe Fairtrade kładą nacisk na to, by produkcja odbywała się w sposób przyjazny dla środowiska. Rolnicy w systemie Fairtrade są wspierani w prowadzeniu ekologicznych upraw, a także mogą uzyskać pomoc w dostosowaniu się do zmian klimatu.

Obecnie system Fairtrade obejmuje ponad 1,9 miliona rolników i pracowników najemnych w ponad 70 krajach świata, którzy produkują kawę, a także między innymi herbatę, cukier trzcinowy, kakao, owoce tropikalne, bawełnę czy kwiaty. Wybierając produkty z certyfikatem Fairtrade, dbasz o ludzi i planetę.

Dowiedz się więcej na temat kampanii TYdzień Kawy Fairtrade 2022 >

Data publikacji: 26 września 2022