Cztery filmy w ramach ekonomii społecznej i solidarnej

Zachęcamy do zapoznania się z filmami, które opublikowaliśmy w ramach projektu ekonomii społecznej i solidarnej.

W ramach projektu SUSY, związanym z ekonomią społeczną i solidarną, opublikowaliśmy cztery filmy. Trzy z nich to przykłady dobrych praktyk w naszym kraju. Czwarty to historia rolników uprawiających cukier trzcinowy na Mauritiusie.
 

Mauritius. Opowieści o cukrze. Spółdzielcze Towarzystwo Kredytowe – Chemin Grenier, Mauritius

Petite Savanne Spółdzielcze Towarzystwo Kredytowe to spółdzielnia rolników uprawiających trzcinę cukrową. Powstały z niej cukier posiada certyfikat Fairtrade. Spółdzielnia mieści się w Chemin Grenier na południu wyspy Mauritius – afrykańskiego państwa na Oceanie Indyjskim.

Utwór "The Voyage by Audionautix" na licencji Creative Commons Attribution (creativecommons.org/licenses/by/4.0). Artysta: audionautix.com, link: www.youtube.com/watch?v=vyd3xbZ-KwA

Szczypta Świata (Pizca del Mundo) – Oborniki Śląskie, Polska

Szczypta Świata to prężna firma rodzinna, która zajmuje się sprzedażą produktów Sprawiedliwego Handlu w Polsce. Posiada produkty Sprawiedliwego Handlu także pod własną marką (Pizca del Mundo). Właściciele prowadzą też działania edukacyjne, popularyzacyjne a nawet badania naukowe.

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” – Łódź, Polska

Stowarzyszenie Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” to organizacja, która od ponad 20 lat zajmuje się pozaszkolną edukacją ekologiczną i edukacją globalną dzieci i młodzieży. Promuje Sprawiedliwy Handel także podczas różnorakich akcji kierowanych do ogółu społeczeństwa, udziela się w Koalicji Sprawiedliwego Handlu i Clean Clothes Polska. Ma rozwiniętą sieć edukatorów oraz duże doświadczenie w szkoleniu osób, które planują zająć się edukacją globalną lub już to czynią.

Zespół Szkół Handlowych im. Bolesława Prusa w Katowicach – Katowice, Polska

Zespół Szkół Handlowych to placówka bardzo mocno zaangażowana w promocję idei Sprawiedliwego Handlu wśród przyszłych handlowców. Szkoła organizuje cykliczne akcje popularyzujące Fair Trade w Katowicach. Jest jedną z pierwszych szkół w Polsce, które otrzymały tytuł „Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu”.

Data publikacji: 21 kwietnia 2016