Dwa tygodnie ze Sprawiedliwym Handlem

Przez następne dwa tygodnie słowo Sprawiedliwy Handel (ang. Fairtrade/Fair trade) będzie w Wielkiej Brytanii odmieniane przez wszystkie przypadki – właśnie rozpoczyna się dwutygodniowe święto organizowane co roku przez brytyjską Fairtrade Foundation.

Pomimo światowego kryzysu sprzedaż produktów Sprawiedliwego Handlu w Wielkiej Brytanii stale rośnie. W ubiegłym roku wartość sprzedanych produktów po raz pierwszy w historii przekroczyła bilion funtów. Warto zauważyć, że jest to wzrost o 40% w stosunku do ubiegłego roku. 
 
Z danych opublikowanych przez Fairtrade Foundation wynika, że w Wielkiej Brytanii codziennie wypija się 9,3 milionów filiżanek herbaty, 6,4 miliony filiżanek kawy, 530 tysięcy filiżanek gorącej czekolady oraz zjada 2,3 miliony batoników czekoladowych i 3,1 milionów bananów – oczywiście chodzi o produkty Sprawiedliwego Handlu!
 
W trakcie dwóch tygodni święta Sprawiedliwego Handlu zaplanowano około 12 tysięcy różnych wydarzeń, takich jak przerwy na kawę, debaty, happeningi, flash moby, quizy, pokazy mody i nie tylko. Nie zabrakło również pomysłów realizowanych w serwisie Facebook.
Data publikacji: 28 lutego 2011