Kawa z certyfikatem Fairtrade promuje Katowice

Kawa z certyfikatem Fairtrade jest jednym z gadżetów promujących miasto Katowice. Cieszymy się że instytucje publiczne w zamówieniach publicznych biorą pod uwagę kwestie etycznego pochodzenia produktów.

W lipcu 2022 roku Urząd Miasta Katowice ogłosił przetarg na wykonanie gadżetów z przeznaczeniem na cele promocyjne miasta. Jednym z punktów Opisu Przedmiotu Zamówienia było dostarczenie kawy pozyskiwanej na zasadach Sprawiedliwego Handlu. Przyjemnie było nam się dowiedzieć, że pod koniec minionego roku przetarg wygrała palarnia kawy Bracia Ziółkowscy, posiadająca certyfikat Fairtrade. Gratulujemy! 

Cieszymy się że instytucje publiczne w Polsce biorą pod uwagę nie tylko cenę i jakość, ale też kwestie etycznego pochodzenia produktów. Wierzymy, że nic lepiej nie wypromuje Katowic niż pyszna, średnio palona kawa 100% arabiki, 100% Fairtrade! Prosto z Hondurasu i wypalana w Polsce.

Gorąco zachęcamy instytucje publiczne, szkoły, urzędy, akademie i organizacje do uwzględniania w przetargach kwestii etycznego pochodzenia produktów i wymagania odpowiednich certyfikacji.

Więcej o tym, jak Fairtrade wpisuję się w zasady zrównoważonych zamówień publicznych można przeczytać w broszurze: „Fairtrade w zamówieniach publicznych” – pobierz PDF.

katowice-kawa-Fairtrade-opakowania

Data publikacji: 4 stycznia 2023