Anita Włodarczyk

Anita Włodarczyk to trzykrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem.

Oficjalna strona: www.anitawlodarczyk.com

Zadaliśmy pani Anicie kilka pytań. Oto, co nam powiedziała.

Czym dla Ciebie jest Fairtrade?

„Fairtrade oznacza dla mnie szacunek dla społeczności z uboższych rejonów świata, chociażby takich jak Ameryka Południowa, gdzie ludzie pracują ciężko przy zbiorach ziaren kawy. Dlatego wielki, wielki szacunek dla nich za to, co robią”.

Dlaczego wybierasz Fairtrade?

„Wybieram produkty ze znakiem Fairtrade dlatego, że jako sportowiec działam według zasad fair play i chciałabym, żeby rolnicy z uboższych krajów świata byli traktowani fair”.

Skąd dowiedziałaś się o Fairtrade?

„Po raz pierwszy znak Fairtrade zobaczyłam kilkanaście lat temu, będąc na zakupach. Przez to, że jestem miłośniczką kawy, to bardzo często kupuję kawę ziarnistą. Wtedy właśnie moją uwagę przykuł ten znak. Jak wróciłam do domu, odpaliłam laptopa, przeczytałam co ten znak oznacza i stwierdziłam, że warto wspierać takie inicjatywy”.

Jak zachęciłabyś innych do wybierania produktów ze znakiem Fairtrade?

„Jeśli jesteś smakoszem kawy oraz czekolady tak jak ja, zachęcam, aby na zakupach wybierać produkty ze znakiem Fairtrade. Dlaczego? Dlatego, że w ten sposób masz realny wpływ na polepszenie jakości życia społeczności z krajów Ameryki Łacińskiej, Azji czy Afryki. Jednocześnie, rolnicy, którzy pracują przy zbiorach chociażby kawy, mogą pracować w odpowiednich warunkach i przede wszystkim za uczciwą zapłatę”.