Konferencja „Biznes, który jest fair. Fairtrade z perspektywy CSR”

Konferencja online „Biznes, który jest fair. Fairtrade z perspektywy CSR” to spotkanie managerów_ek, prezesów_ek, dyrektorów_ek, którzy w codziennej działalności swoich firm oferują produkty ze znakiem FAIRTRADE.

To wydarzenie już się zakończyło, ale możesz zobaczyć nagranie spotkania.

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?

Społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – CSR) to strategia zarządzania, zgodnie z którą przedsiębiorstwa w swoich działaniach dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne, aspekty środowiskowe, zrównoważony rozwój czy relacje z różnymi grupami interesariuszy, w szczególności z pracownikami.

Opis konferencji

W tym roku skupiamy się na obecności Fairtrade w programach CSR. Z tego względu zapraszamy Państwa na konferencję online zatytułowaną “Biznes, który jest fair. Fairtrade z perspektywy CSR”. Konferencja odbędzie się 10 maja. Zaczynamy o godzinie 11:00 od informacji na temat rynku Fairtrade w 2021 roku, następnie w temat CSR wprowadzi nas dr Marta Godlewska-Goska z firmy CSRinfo. Oprócz tego usłyszymy głosy sześciu praktyków, którzy łączą CSR z Fairtrade w działalności firm, w których pracują na co dzień. Na koniec konferencji przewidujemy możliwość zadawania pytań prelegentom.

Konferencję poprowadzi znany dziennikarz ekonomiczny – redaktor Tomasz Setta (TOK FM).

Agenda konferencji

Konferencja może zakończyć się wcześniej w przypadku braku pytań ze strony uczestników.

Prelegenci

dziedzicPaulina Dziedzic | Fairtrade Polska — od 2017 roku pracuje na stanowisku menedżerki ds. klientów biznesowych w Fairtrade Polska. Przeprowadza firmy przez proces uzyskiwania licencji, a także asystuje podczas certyfikacji przetwórcom, wytwórcom czy/i importerom. Analizuje zestawienia danych sprzedażowych i weryfikuje udział produktów Fairtrade w rynku polskim. Ukończyła studia z bioetyki, logistyki i zarządzania oraz studia podyplomowe z psychosomatycznych praktyk jogi.

godlewskadr Marta Godlewska-Goska | CSRInfo — menedżerka ds. doradztwa CSR, ESG i zrównoważonego biznesu w firmie edukacyjno-doradczej CSRinfo. Z obszarem ESG związana jest od 2016 roku. Prowadzi kompleksowe projekty raportowania niefinansowego. Realizuje projekty doradcze obejmujące opracowanie strategii i polityk ESG oraz polityk różnorodności. Pracowała dla organizacji z m.in. branży finansowej, odzieżowej, farmaceutycznej, papierniczej, zagospodarowania odpadów, logistycznej oraz energetycznej.

bialasPaweł Białas | Texet Poland — starszy specjalista ds. marketingu w Texet Poland i współtwórcą sklepu internetowego Melchika. Od 10 lat w sprzedaży i marketingu. Autor artykułów o tematyce marketingowej m.in. na portalu nowymarketing.pl, seostation.pl oraz w pismach Social Media Manager, Marketer+ oraz OOH Magazine.
 

jarosiewiczAnna Jarosiewicz | J.J. Darboven Poland — od 2009 roku pracuje na stanowisku Marketing Manager J.J. Darboven Poland – firmy córki niemieckiego holdingu J.J. Darboven GmbH & Co. KG. o ponad 150 letniej tradycji w zakresie palenia kawy. Do jej obowiązków należy m.in opracowywanie i wdrażanie działań promocyjnych dla marek kaw, herbat i czekolad z portfolio firmy oraz wdrażanie działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

wilkoszewskiPrzemysław Wilkoszewski | Golden Grain Group — z wykształcenia politolog, z zawodu i zamiłowania grafik, brand designer oraz autor wielu projektów społecznych o tematyce ekologii i historii. Fundamentem mojego podejścia do świata i życia jest wolność. Wolność rozumiana jako szacunek, empatia, akceptacja różnorodności i szanowanie godności innych ludzi.
 
 
klimczukSławomir Klimczuk | Arvid Nordquist — z wykształcenia ekonomista, uczestnik licznych szkoleń z zakresu sprzedaży, marketingu, asertywności i percepcji społecznej. Od 15 lat właściciel firmy handlowej specjalizującej się we wprowadzaniu na rynek polski produktów wysokiej jakości. Mocno zaangażowany w propagowanie i uświadamianie konsumentów o wyjątkowych zaletach produktów ekologicznych jak też zrównoważonego procesu produkcji.

danilukRobert Daniluk | Lyreco — jest praktykiem, ekspertem i wykładowcą m.in. na Akademii Leona Koźmińskiego oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ponadto prowadzi warsztaty m.in. na największych spotkaniach kupców (POLZAC), CCIFP, Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Odpowiada za wprowadzenie w Polsce: kodeksów etyki, metod realizacji i oceny celów CSR/ESG od 2012 roku, zasad obliczania emisji CO2 od 2012 roku.

Barbara Dulewicz | Lidl Polska — ekspertka Ds. Komunikacji Zewnętrznej. Z Lidl Polska jest związana od 2015 r. Odpowiada za kampanie PR z zakresu korporacyjnego i produktowego. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Westfälische Wilhelms-Universität Münster oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
 
 
 
Prowadzenie konferencji
settaTomasz Setta — absolwent prawa, dziennikarz ekonomiczny, współpracował z TVN24 i portalem Gazeta.pl. Obecnie prowadzi audycje o gospodarce, ekonomii i polityce w radiu TOK FM.