Piknik z Fairtrade

Połącz przyjemne z pożytecznym – wspieraj i wypoczywaj z Fairtrade!

W Fairtrade chcemy sprawiać, by świat stawał się lepszy – w miejscach, które są nam bliskie, ale również w odległych od nas zakątkach świata. To właśnie dzięki ludziom takim jak Ty, Fairtrade wspiera już ponad 1,9 milionów rolników i pracowników z ponad 70 krajów globalnego Południa, z których transportujemy m.in. owoce czy czekoladę.

W ramach miesiąca Fairtrade możesz okazać swoje poparcie idei rozwoju i samowystarczalności rolników z krajów globalnego Południa. Korzystając z tego, że w trakcie miesiąca Fairtrade przypada kilka kwietniowo-majowych weekendów, zorganizuj piknik z Fairtrade dla swojej rodziny, przyjaciół, znajomych lub sąsiadów w Twojej okolicy.

O co chodzi?

Piknik z Fairtrade to okazja, by wyjść na świeże powietrze i zabrać ze sobą ludzi, z którymi chcesz spędzać czas. Możecie być we dwoje, w kręgu rodzinnym, możesz zabrać większą grupę osób, np. współpracowników lub całą klasę, oczywiście pamiętając o konieczności przestrzegania wymagań pandemicznych.

Obecnie wielu z nas wspiera uchodźców z Ukrainy, przyjmując ich także do swoich mieszkań i domów. Może Piknik z okazji Miesiąca Fairtrade to dobry pomysł, by choć na chwilę oderwać się od trudnych doświadczeń i spędzić wspólnie miło czas na świeżym powietrzu?

Co jest potrzebne?

  1. Dobry humor, pogoda i koc 😊
  2. Produkty żywnościowe i lub napoje, w tym choć jeden ze znakiem FAIRTRADE.

Co może być pomocne?

  1. Wydrukowana plansza z napisem Wybieramy Fairtrade

Krok po kroku

  1. Zaproś bliskie Ci osoby na piknik z Fairtrade
  2. Wypełnij prosty formularz na naszej stronie, by dać nam znać, że organizujesz piknik. Wypełnienie formularza zajmie Ci dosłownie jedną minutę! Dzięki temu będziemy mogli poinformować, w ilu miejscach odbyły się pikniki Fairtrade!
  3. Wydrukuj planszę z napisem Wybieramy Fairtrade
  4. Zorganizuj poczęstunek, w tym niech choć jeden produkt będzie ze znakiem Fairtrade
  5. Zrób zdjęcie/a z pikniku z opcjonalnym wykorzystaniem planszy Wybieramy Fairtrade
  6. Opublikuj zdjęcie/a w swoich mediach społecznościowych, dodając hashtagi #MiesiacFairtrade, #WybieramyFairtrade #PiknikFairtrade i @FairtradePolska

Takie działania bardzo pomagają nam w popularyzowaniu Fairtrade w Polsce. Z góry bardzo dziękujemy za Twoje zaangażowanie!