Poznaj producenta – Ademilson Borges

Ademilson Borges na co dzień zajmuje się uprawą kawy, jest również członkiem spółdzielni APASCOFFEE w Brazylii. Spółdzielnia uzyskała certyfikat Fairtrade w 2013 roku i od tego czasu rozpoczął się proces stałego poprawiania jakości uprawianej kawy. Dzięki temu od kilku lat spółdzielnia bierze udział w konkursach jakości Golden Cup.

Praktycznie urodziliśmy się w cieniu kawowca. Należę do czwartego pokolenia producentów kawy w mojej rodzinie. Kiedy mój ojciec zajmował się uprawą kawy, stosowano zupełnie inne techniki.

Większość z rolników w naszej spółdzielni uprawia kawę na stosunkowo niedużym obszarze, więc nie możemy konkurować z innymi wolumenem sprzedaży. Nasza strategia polega na dbaniu o jakość kawy. Traktujemy uprawę kawy z taką samą dbałością, z jaką uprawiamy produkty żywnościowe.

Gdy zaczęliśmy brać udział w konkursach na najlepszą kawę, zrozumieliśmy potencjał tkwiący w oferowaniu produktów dobrej jakości, więc w to właśnie inwestujemy. Dzisiaj rejon São Gonçalo w Brazylii znany jest jako region, w którym można kupić kawę specialty.